top of page

משפט פלילי

עו”ד עידן גמליאלי

עו”ד עידן גמליאלי, בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות יתרה (LL.B), מעניק מגוון שירותים משפטיים בתחום הפלילי, בייצוג בכל הערכאות המשפטיות ובכל סוגי העבירות הפליליות. משרדו עוסק בייעוץ וייצוג חשודים ונאשמים מזה תקופה ארוכה במקצועיות, יסודיות ויצירתיות החל משלב החשדות והחקירה במשטרה ועד לשלב המעצר והמשפט בעניינם. למשרד ניסיון מעשי רב בטיפול בתיקים קלים ומורכבים כאחד ופועל תמיד למען לקוחותיו ללא מורא ובנאמנות, תוך לחימה עיקשת, רציפה ובלתי מתפשרת.

 

עו"ד עידן גמליאלי החל את דרכו המקצועית במשרד המשפטים – הסנגוריה הציבורית מחוז ירושלים, שם רכש ניסיון עשיר בטיפול באינספור הליכי מעצר ותיקים פליליים מהמורכבים ביותר.

ייצוג חשודים

עו"ד עידן גמליאלי מלווה חשודים ונחקרים לכל אורך ההליכים – בשלב החקירה, בתקופת מעצר ובזמן השחרור בערבות. לעו"ד עידן גמליאלי ניסיון רב ועשיר בטיפול במקרים מורכבים הדורשים חשיבה יצירתית, ידיעת החוק והפסיקה ובניית אסטרטגיה מתאימה וייחודית לכל מקרה ומקרה. הליווי הוא צמוד וחסר פשרות נוכח החשיבות והמודעות לכך שחשודים בחקירה ובמעצר נמצאים במצב שברירי ורגיש, ושבכל רגע נתון עשויה התמונה להשתנות לרעתם.

מחיקת רישום פלילי / משטרתי

במקרה שתיק חקירה משטרתי נסגר בעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות, ניתן במקרים המתאימים לפנות בבקשה לשנות את עילת הסגירה לחוסר אשמה. כמו כן, ניתן לבקש את מחיקת הרישום המשטרתי מהגורמים המוסמכים במטה הארצי.

הרישום המשטרתי עלול לעמוד בדרכם של אזרחים רבים לעבוד במגוון עבודות ולהשתלב במקומות שונים, אך בשינוי עילת סגירת התיק לחוסר אשמה או בהגשת בקשה מנומקת למחיקת הרישום, ניתן להסיר את כתם הרישום המשטרתי ולהציג בסופו של התהליך תעודת יושר. משרדנו שואף לאפשר ללקוח לחזור לנהל חיים תקינים כאזרח מן השורה ולא כחשוד תמידי על אף שמעולם לא הורשע.

עו"ד עידן גמליאלי מתבסס על כל פרטי התיק הרלוונטיים, וביחד עם ידע משפטי ונחישות פועל למחיקת הרישום המשטרתי.

בקשת חנינה מנשיא המדינה

לנשיא המדינה המכהן ניתנה הסמכות להעניק חנינה למורשעים בתיקים פליליים. כמו כן, באפשרותו להורות על מחיקת הרישום של המורשע, קיצור העונש או המרתו בעונש קל יותר. כמובן שאין המדובר בהיענות לכל בקשה לחנינה, שכן כל בקשה נבחנת בזהירות על-פי קריטריונים שונים ויש לנסחה בזהירות המתבקשת.

לעו"ד עידן גמליאלי ניסיון רב בניסוח ובהגשת בקשות לחנינה עבור לקוחותיו, וכן בהערכת סיכויי ההצלחה טרם הגשת הבקשה לנשיא והצגתם בפני הלקוח.

דיני צבא

למשרדו של עו"ד עידן גמליאלי ניסיון רב בייצוג אנשי צבא מול בתי דין צבאיים, שבסמכותם להטיל מגוון עונשים על נאשמים – החל מקנסות ומהורדה בדרגה ועד למאסר ולרישום פלילי. ברוב העבירות הנידונות בצבא הרישום הפלילי, שניתן בזמן השירות הצבאי, גורר רישום משטרתי גם לאחר השחרור והמעבר לאזרחות. על כן, אין להקל ראש בניהול תיק בפני הערכאות הצבאיות.

עבירות מחשב ואינטרנט

המרחב הווירטואלי הוא תחום חדש שגבולותיו אינם ברורים עדיין. גם פעולות שנתפסות כפשוטות יחסית עלולות להפוך לעבירה פלילית כגון סחיטה, גניבה וחדירה לפרטיות.

 

עבור עבירות אלה ואחרות נדרשת אסטרטגיה משפטית יצירתית וחכמה – בעיקר בשל העובדה שעדיין מדובר בתחום חדש ללא מספיק פסקי דין ותקדימים להתבסס עליהם. מסיבה זו חשוב לנאשמים בעבירות כאלו לפנות לקבלת מענה משפטי ממשרד המתמחה בפלילי הידוע גם בחשיבתו היצירתית ובחדשנותו.

עבירות סמים

כיום, גם שימוש עצמי בסמים עלול להפוך מיד לכתב אישום ולהרשעה אף בסחר בסמים. ניהול לא נכון של תיק סמים יכול לגרור כתם פלילי לתקופה ממושכת, אך בניהול מושכל ומנוסה של התיק ניתן לבטל את האישום הפלילי או להביא בסופו של יום להימנעות מהרשעה ומרישום פלילי, שיעמוד בדרכו של הנאשם בהמשך.

גם כאשר מדובר בתיק חמור יותר, ניתן להגיע לתוצאות מיטיבות כאשר מעורב עורך דין מנוסה שמכיר היטב את המערכת עמה הוא יכול להגיע להסדרים מקלים.

עבירות מין

עבירות מין מתחלקות לחמורות יותר ולחמורות פחות. עם החמורות יותר נמנות עבירות אונס, עבירות מין במשפחה, בעילה אסורה בהסכמה של קטינים, מעשה סדום ועבירות מין שביצע אחראי על חסר ישע. עבירות המין החמורות פחות כוללות מקרים כמו מעשה מגונה בפומבי או באדם אחר. בכל מקרה, תהיה חומרתו של המקרה אשר תהיה, מעניק משרד עורכי הדין של עידן גמליאלי את הליווי, הייעוץ והייצוג המשפטי באופן המנוסה והרגיש ביותר הדרושים לנאשמים עד לסיום ההליכים המשפטיים בעניינם ואף להתמודדות עם מצבים בהם מושתות מגבלות שונות על מי שהורשעו בעבירות מין אף לאחר תום ההליכים נגדם.

הגשת ערעורים

גם כאשר בית המשפט הכריע או גזר דינו של נאשם, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה. באפשרותם של נאשמים בפלילים להגיש ערעור, כלומר להתנגד להחלטת בית המשפט ולטעון שוב לחפותם או לעניין חומרת העונש. לעתים יש צורך בבקשת רשות מבית המשפט לערער ולעיתים נתונה לנאשם הזכות לכך. כך או כך, זוהי הזדמנות נוספת שיש לנצלה בחוכמה כדי לא לפספס את האפשרות האחרונה לשנות את הדין. יש ללמוד מחדש את התיק ואת נקודות החולשה שעלו במהלכו, ולהציג את התמונה מחדש בפני ערכאת הערעור. עו"ד עידן גמליאלי הוא בעל ניסיון רב בטיפול בערעורים, שבסופם ניתן לראות תוצאות של זיכוי, תיקון כתב אישום ועוד.

עבירות מס

עבירות מס, כדוגמת השמטת הכנסות והעלמת מס, נחשבות לעבירות פליליות חמורות מאוד שעלולות לגרור מאסר בפועל – המדינה מתייחסת לכך כאל גניבה לכל דבר. אנשים מן השורה, בעלי עסקים ואף ידוענים נמצאים אשמים בעבירות אלו חדשות לבקרים, ורבים מהתיקים אף זוכים לסיקור תקשורתי נרחב בעיקר כשמדובר באנשים מוכרים.

 

יש להבדיל בין עבירות מס טכניות, שבוצעו בתום לב וללא כוונות פליליות, לבין עבירות מס מהותיות שהבסיס לביצוען הוא פלילי. שני המקרים יכולים להסתיים בעונש מאסר, ולכן חשוב לפנות למשרד שמתמחה בייצוג בעבירות כאלו ובעל היכרות נרחבת עם העולם הפלילי-הכלכלי ולקבל את הייעוץ המשפטי הנכון וההכוונה המקצועית כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר. למשרדנו ניסיון רב בייצוג בתיקי עבירות מס, החל מהעלמות מס פשוטות ועד לתיקים המורכבים ביותר.

עבירות רכוש / גניבה

עבירות רכוש הן עבירות שמתקיימות במטרה לפגוע ברכושו של האדם. לעיתים קיימים מצבים שעבירות רכוש משולבות ביחד עם עבירות אלימות. עבירת שוד לדוגמה היא השילוב בין גניבה ואלימות. בעבירות רכוש נכללות גם העבירות היותר חמורות כגון עבירות שוד, תקיפה לשם גניבה, גניבות רכב והתפרצות למקום מגורים. עבירות מסוג זה נחשבות לחמורות ביותר, ולעיתים קרובות גוררות עונשי מאסר בפועל לתקופה ממושכת.

כדי להימנע מהרשעה או לקבל גזר דין מקל רצוי מאוד לקבל ייצוג מקצועי ואיכותי בבית המשפט. עו"ד עידן גמליאלי מלווה את הלקוח משלב החקירה הראשונית, מנחה אותו כיצד להתנהל מול החוקרים המיומנים ופועל נמרצות עבורו כדי להגדיל את הסיכויים להשיג את התוצאה הטובה ביותר

ייצוג חשודים
מחיקת רישום פלילי/משטרתי
בקשת חנינה
דיני צבא
עבירות מחשב ואינטרנט
עבירות מין
הגשת ערעורים
עבירות מס
עבירות רכוש
עברות סמים
bottom of page